Współpracujemy z grupą zakupowo - sprzedażową GHB.

Systemy kominowe - Bolesławiec

powrót
Systemy kominowe Bolesławiec
Pliki do pobrania
 
"FIRE MAX"
Dokonaj zakupu
Bolesławiec FIRE - do kominków

Parametry wkładów ceramicznych

Wytrzymałość na ściskanie powyżej 10MP Umożliwia budowę komina w budynkach o wysokości do 25m Opór cieplny Opór przenikania ciepła bez wentylacji: Ø200-R46, Ø180-R54, Ø150-R43. Z wentylacją: Ø200-R45, Ø180-R53, Ø150-R42.
Charakteryzuje opór przenikania ciepła od wnętrza wkładu na zewnątrz obudowy.
Odporność na kwasy poniżej 2% Zapewnia wysoką trwałość wkładów nawet przy zastosowaniu paliwa zawierającego szkodliwe związki siarki i azotu. Typ A1N1 Oznacza, że wkłady mogą być stosowane do odprowadzania spalin suchych do 600oC (paliwa stałe).

Informacje ogólne

KOMIN "FIRE" przeznaczony jest do odprowadzania gorących spalin o temperaturze sięgającej 600°C. Przeznaczony do kominków oraz tradycyjnych kotłów i pieców opalanych drewnem i węglem. Komin "FIRE MAX" w przeciwieństwie do "UNIWERSAL MAX" posiada izolacje tylko na pierwszych 3 metrach wysokości oraz nie posiada naczynia do odprowadzenia kondensatu.

Cechy kominów Bolesławiec

KWASOODPORNY KOMIN "FIRE MAX" zawiera ceramiczne wkłady kominowe typu "MAX" niewrażliwe na działanie kwasów. ODPORNY NA DZIAŁANIE WYSOKICH TEMPERATUR Komin "FIRE MAX" przeznaczony jest do odprowadzania suchych spalin o temperaturze sięgającej 600o C. TRWAŁY Sprawdzone materiały, z których wykonano wyjątkowo trwałe wkłady kominowe, praktycznie nie zużywające się podczas eksploatacji, sprawiają iż komin "FIRE MAX" to inwestycja na lata. ŁATWY W BUDOWIE Budowa komina "FIRE MAX" jest szybka i łatwa.Poszczególne fazy montażu są szczegółowo opisane w instrukcji dołączonej do pakietu. KOMPLETNY Oferowany przez nas komin zawiera wszystkie najważniejsze elementy pozwalające na bezproblemową budowę. Uwalnia to Państwa od konieczności samodzielnego poszukiwania niezbędnych elementów, często w różnych sklepach. W ten sposób oszczędzacie Państwo czas i unikacie kłopotów związanych z dopasowaniem poszczególnych składników komina do siebie.

Elementy ceramiczne

Wkład kominowy PKU-1x666 Wkład kominowy PKU-23x666/80 Wkład kominowy PKU-20x666

Pozostałe elementy kominowe

Pustaki bez wentylacji Pustaki z wentylacją Elementy metalowe Izolacja Zaprawa
Promocja na cegły klinkierowe z EkoKLINKIER nawet do 40% zniżki!