Współpracujemy z grupą zakupowo - sprzedażową GHB.

Systemy kominowe - Bolesławiec

powrót
Dokonaj zakupu
Bolesławiec SPECJAL - zamknięta komora, do pieców na paliwo gazowe

Parametry wkładów ceramicznych

Wytrzymałość na ściskanie powyżej 10MP Umożliwia budowę komina w budynkach o wysokości do 20m Opór ciepła Opór przenikania ciepła Ø200-R17, Ø180-R15, Ø160-R15
Charakteryzuje opór przenikania ciepła od wnętrza wkładu na zewnątrz obudowy.
Odporność na kwasy poniżej 2% Zapewnia wysoką trwałość wkładów nawet przy zastosowaniu paliwa zawierającego szkodliwe związki siarki i azotu. Średnia szorstkość r = 0,009 m Zapewnia wysoką trwałość wkładu przy czyszczeniu komina. Klasa wkładów kominowych T200 N2 W 2 O 50 Określa: temperatura stosowana maksymalnie 200oC, komin podciśnieniowy N2, odporny na działanie kondensatu, stosowane paliwa: gaz ziemny. Nieodporny na pożar sadzy, odleglość materiałów palnych od zewnętrznej ściany obudowy - minimum 50 mm.

Informacje ogólne

KOMIN WŁASNY "SPECJAL" zgodny z normą PN-EN 13063-3 przeznaczony jest do współpracy z zamkniętą komorą spalania. KOMIN WŁASNY "SPECJAL" musi pracować jako komin podciśnieniowy tzn. w którym ciśnienie w trakcie eksploatacji jest niższe niż na zewnątrz.

Cechy kominów Bolesławiec

Kwasoodporny Komin "SPECJAL" zawiera ceramiczne wkłady kominowe typu "Bolesławiec" nie wrażliwe na działanie kwasów. Trwały Tworzywo, z którego wykonane są nasze wkłady kominowe jest materiałem wyjątkowo trwałym i sprawdzonym, praktycznie nie zużywającym się podczas eksploatacji. Komin "SPECJAL" to inwestycja na lata. Łatwy w budowie Budowa komina "SPECJAL" jest szybka i łatwa. Poszczególne jego fazy montażu są szczegółowo opisane w instrukcji dołączonej do pakietu. Kompletny Oferowany przez nas komin zawiera wszystie najważniejsze elementy pozwalające na bezproblemową budowę. Uwalnia to Państwa od konieczności samodzielnego poszukiwania niezbędnych elementów, często w różnych sklepach. W ten sposób oszczędzacie Państwo czas i unikniecie kłopotów związanych z dopasowaniem poszczególnych składników komina do siebie.

Elementy ceramiczne

Wkład kominowy PKU-7 Wkład kominowy PKU-1x666 Wkład kominowy PKU-23x666/80 Wkład kominowy PKU-20x666

Pozostałe elementy kominowe

Pustaki bez wentylacji Pustaki z wentylacją Elementy metalowe Uszczelki Izolacja Zaprawa
Promocja na cegły klinkierowe z EkoKLINKIER nawet do 40% zniżki!