Współpracujemy z grupą zakupowo - sprzedażową GHB.

Caprice

powrót
Caprice logo
Kup teraz produkty firmy Caprice
 
 
Parametry cegieł Caprice
 
Dobierz kolor zaprawy do klinkieru
Trwa ładowanie...
Trwa ładowanie proszę czekać...
 

Początki firmy

 

Caprice

Pierwsza fabryka na obszarze Huissenswaard została zbudowana przez FC Cock w 1825 roku. Druga fabryka została zbudowana przez F.C. Colenbrander. Fabrykę tą wynajął Derk Terwindt. W roku 1835 (Teodor) Derk Terwindt z kapitałem od ojca Arnolda Terwindt rozpoczął własną działalność Cegielnia Huissenswaard została założona w 1837 roku przez Derk Terwindt (1804-1881). Jego brat, Nicholas Terwindt, był założycielem cegielni "Scherpekamp" ( znajdującej się obok Huissenswaard ). W momencie śmieci DerkTerwindt był właścicielem trzech cegielni: Huissenswaard "(Huisward) w Angeren, cegielni"De Emptepol " w Westervoort i cegielni" Groot Eiland" w Hulhuizen. Huissenswaard w 1890 roku otrzymał Frits Terwindt ( 1834- 1906). Frits miał trzech synów, dwóch z nich poszło w ślady swojego ojca: Gerard (1868-1954) i Theo (1880-1955) Terwindt. Po śmierci ojca, dwóch braci Fritz prowadzą firmę na własny rachunek. Wtedy do majątku rodziny należały także fabryki w Gendt i w Druten. Aż do 1912 roku cegły wypalano w Huissenswaard w piecach polowych. W 1912 roku zbudowano pierwszy piec pierścieniowy. W 1930 roku Gerarda i Theo Terwindt podzielili między siebie majątek. Theo otrzymał Huissenswaard a Gerard Terwindt otrzymał cegielnie Gendt i Druten.

W czasie wojny, Cegielnia Huissenswaard została proforma zlikwidowane i wcielona do Handelsfirma Steenfabrieken Th. Terwindt & Zn. Partnerami byli: Theo Terwindt ojciec i jego synowie Jan (1909-1990) i Jos (1918-1989). W 1944 kominy fabryki zostały wysadzone w powietrze przez Niemców gdyż obawiali się, że będą one służyć jako punkt odniesienia dla aliantów. Po śmierci ojca Theo Terwindt w 1956 roku majątek został podzielony. Huissenswaard został współwłasnością jego pięciorga dzieci. W tym samym roku firma została przekształcona NV Steenfabriek Huissenswaard. W 1958 roku bracia Jan i Jos Terwindt wykupili udziały ich braci i sióstr. Jan Terwindt został dyrektorem a Henk migawki (1924-2001) objął stanowisko księgowego i zastępcy dyrektora.

W 1963 roku Jan Terwindt wycofał się z firmy z powodów zdrowotnych. Sprzedał swoje udziały, które kupił Henk Sluiter i stał się dyrektorem. Jos Terwindt został komisarz i dbał o interesy rodziny. Cegielnia Huissenswaard w tym czasie produkowała cegły brukowe w ilości około 8 milionów cegieł WF rocznie. Po tym jak Sluiter przejął udziały Jana Terwindt w 1967 roku, fabryki zostały zmodernizowane i rozbudowane w 1968 roku. Przestawiono się także na produkcję cegły. W 1976 roku, po kolejnych wielkich inwestycjach i modernizacjach, rozpoczęto produkcję cegły ręcznie formowanej. Z biegiem latprodukcja wzrosła do 25 milionów cegieł WF rocznie W 1978 roku Sluiter wykupił ostatnie udziały rodziny Terwindt i stał się wyłącznym właścicielem Huissenswaard. W 1979 roku rozpoczęto budowę nowej cegielni. Do budynku o powierzchni ponad jednego akra, przeniesiono całą produkcję. Huisnwaard była największą i najnowocześniejszą fabryką w Europie! Fabryka ta została otwarta w 1980 roku. Początkowa produkcja 55 milionów cegieł WF została powiększona na przestrzeni lat do 75 mln cegieł WF. HenkSluiter (senior) w między czasie przekształcił B.V. Cegielnia Huissenswaard w grupę kapitałową HUWA BV w 1986 roku i przekazał zarządzanie swojemu synowi Henkowi Sluiter (1955), dyrektorem produkcyjnym został Geert van Rijn ,a dyrektorem sprzedaży Peter Dol.


 

Tworzenie grupy

 

Od 1992 roku HUVA miała plany wybudowania nowej cegielni w Angeren. 16 lipca 1996 r. rozpoczęto budowę! Budynek powstał pod kierunkiem eksperta Geert van Rijn, który do dnia 1 stycznia 2003 był dyrektorem technicznym HUWA. 1 sierpnia 1996 Cegielnia Rijnwaarden BV zmieniła nazwę na B.V. Cegielnia Spijk i w dniu 5 maja 1997 zaczął produkcję. Z dwóch cegielni Huissenswaard i Spijk stworzyła HUWA BV nową grupę o nazwie handlowej “HUWA baksteen”.

H. Sluiter sr., zmarł dn. 23 sierpnia 2001 W dniu 1 stycznia 2003 Henk Sluiter zdecydował, że zarządzaniem zajmie się Piet Wijman jako dyrektor generalny, Wilbert Elfrink zostaje dyrektorem produkcji a Hans de Leeuw, dyrektorem sprzedaży. Renowacja w 2004 r. to rozbudowa i modernizacja cegielni, co uczyniło ją jedną z nowocześniejszych cegielni w Europie.

 

Fuzja

 

W lecie 2004 roku rozpoczęły się rozmowy pomiędzy HUVA BV i belgijską firmą Vandersanden NV, które doprowadziły do stworzenia grupy HUWA-Vandersanden. Nowa grupa zaczyna działania z dniem 1 stycznia 2005 i obejmuje cegielnie: Hedikhuizen, Huissenswaard i Spijk. Zarządzanie i sprzedaż są w rękach HUWA-Vandersandena BV. W kwietniu 2007 HUWA-Vandersanden przejmuje nową cegielnię Hedikhuizen. W 2009 roku zarząd Vandersanden Steenfabrieken N.V. przedstawił ofertę przejęcia udziałów cegielni Huissenswaard i Spijk. Poza transakcją przejęcia udziałów pozostała cegielnia B.V. Steenfabriek Huissenswaard a jej nazwa zostaje przemianowana na Caprice Holding B.V..

 
Od 1 stycznia 2010 cegielnia Huissenswaard z nazwami handlowymi "Caprice" i "cegły Caprice" działa ponownie jako niezależna firma. W 2011 roku jej wyłącznym przedstawicielem w Polsce zostaje firma Skinpol Sp. z o.o.
 
 
(10) DF Caprice Baccara - Exclusief Roodpaars
 
Format: DF Parametry
 
(11) WF Caprice Baccara - Exclusief Roodpaars
 
Format: WF Parametry
 
(13) WF Caprice Bourgeois - Naturelgrijs
 
Format: WF Parametry
 
(17) WF Caprice Bromo - Grijs wit gesinterd
 
Format: WF Parametry
 
(21) DF Caprice Carmen - Exclusief Roodmix
 
Format: DF Parametry
 
(24) DF Caprice Chablis - Wit

 
Format: DF Parametry
 
(26) WF Caprice Chablis - Wit

 
Format: WF Parametry
 
(28) DF Caprice Chardonnay - Crème

 
Format: DF Parametry
 
 
(29) WF Caprice Chardonnay - Crème
 
Format: WF Parametry
 
(31) WF Vormbak Chardonnay - Crème
 
Format: WF Parametry
 
(38) DF Caprice Fleurie - Exclusief Maasrood
 
Format: DF Parametry
 
(39) WF Caprice Fleurie - Exclusief Maasrood
 
Format: WF Parametry
 
(42) DF Caprice Fuji - Grijs zwart gesinterd
 
Format: DF Parametry
 
(43) WF Caprice Fuji - Grijs zwart gesinterd
 
Format: WF Parametry
 
(44) DF Caprice Galica - Roodpars

 
Format: DF Parametry
 
(70) WF Masaya - 50% Fuji + 50% Bromo getrommeld
 
Format: WF Parametry
 
 
(75) DF Caprice Merula - Exclusief Roodmix
 
Format: DF Parametry
 
(79) DF Vormbak Mirato - Geel zilverzand
 
Format: DF Parametry
 
(80) DF Vormbak Mirato - Geel zilverzand gesinterd
 
Format: DF Parametry
 
(81) WF Caprice Mirato - Geel zilverzand
 
Format: WF Parametry
 
(82) WF Vormbak Mirato - Geel zilverzand
 
Format: WF Parametry
 
(86) DF Caprice Montrea - Exclusief Rood
 
Format: DF Parametry
 
(87) WF Caprice Montrea - Exclusief Rood
 
Format: WF Parametry
 
(97) DF Caprice Pinot Gris - Grijs

 
Format: DF Parametry
 
 
(98) WF Caprice Pinot Gris - Grijs

 
Format: WF Parametry
 
(100) WF Vormbak Pinot Gris - Grijs

 
Format: WF Parametry
 
(112) DF Caprice Rosina - Naturel

 
Format: DF Parametry
 
(114) WF Caprice Rosina - Naturel

 
Format: WF Parametry
 
(116) WF Vormbak Rosina - Naturel

 
Format: WF Parametry
 
(133) WF Structeau Telica - Exclusief Wijnrood gesinterd
 
Format: WF Parametry
 
(137) DF Caprice Troika - Rood
 
Format: DF Parametry
 
(138) DF Vormbak Troika - Rood
 
Format: DF Parametry
 
 
 
 
 
 
Trwa ładowanie...
Trwa ładowanie proszę czekać...
 
 
 
Promocja na cegły klinkierowe z EkoKLINKIER nawet do 40% zniżki!
 
 

Parametry cegły Caprice
Zamknij
Zamknij