Współpracujemy z grupą zakupowo - sprzedażową GHB.

CRH

powrót
CRH
Kup teraz produkty firmy CRH Klinkier
 
 
Trwa ładowanie...
Trwa ładowanie proszę czekać...
 

Koncern CRH plc powstał w 1970 roku w Irlandii. Dziś jest światowym liderem w branży materiałów budowlanych. Podczas swojej niemal czterdziestoletniej historii rozszerzył zasięg terytorialny na 34 kraje - jest obecny między innymi w USA, Kanadzie, Chile, Europie Zachodniej, Polsce, Ukrainie, Rosji i Chinach. W 3.500 zakładów na całym świecie pracuje ponad 92.000 pracowników.

CRH plc jest obecny w Polsce od 1995 roku, a jednym z segmentów jego działania jest branża ceramiki budowlanej. CRH KLINKIER grupuje 6 należących do koncernu cegielni - Patokę, Cerg, Gozdnicę, Krotoszyn, Witaszyce oraz niemiecką cegielnię Oberlausitz. Dzięki wieloletniej tradycji cegielni na polskim rynku, a także dostępowi do najnowszych światowych technologii, produkty firmy CRH KLINKIER charakteryzują się najwyższą jakością i nowoczesnym stylem.


Gozdnickie zakłady ceramiki budowlanej Sp. z o.o.

Gozdnica położona jest w województwie lubuskim, w obrębie Borów Dolnośląskich. Miasto to rozwinęło się w XVIII w. wokół manufaktury ceramiczno-kamionkowej. Bogate i liczne pokłady gliny (iły mioceńskie) sprawiły, że w drugiej połowie XVIII wieku funkcjonowała tu największa w Europie manufaktura ceramiczno-kamionkowa.

Historia zakładów ceramicznych w Gozdnicy udokumentowana aktami prawnymi sięga początku XIX wieku. Wtedy właśnie produkcji ceramicznej podjął się tu mistrz Gottfried Sturm, który rozwijając technologię oraz inwestując kapitał, powiększył zdolności produkcyjne fabryki. Do największego rozkwitu zakładu doprowadził syn mistrza - John Sturm. Wówczas dachówki gozdnickie pokrywały między innymi dachy dworca głównego w Lipsku, budynku konsulatu w Helsinkach oraz gmachu na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Przy budowie tych obiektów znalazła też zastosowanie cegła z Gozdnicy.


CERG Sp. z o. o.

CERG to nowoczesna cegielnia, produkująca w Gliwicach wyroby klinkierowe. Podstawowy profil produkcji CERGU stanowi cegła klinkierowa w kolorze czerwonym oraz cegły angobowane. Cegły klinkierowe elewacyjne produkowane przez CERG zapewniają każdej budowli najwyższą trwałość i estetykę, szacowaną na setki lat. Czynnikami decydującymi o takich walorach użytkowych są przede wszystkim bardzo wysokie parametry jakościowe a szczególnie:
- wytrzymałość na ściskanie znacznie przekraczająca 35 MPa,
-pełna mrozoodporność.

Nie sposób nie zdradzić tajemnicy; że wyroby CERGU zawdzięczają swe wyjątkowe walory znakomitej jakości surowca tj. gliny pochodzącej ze złoża cegielni Patoka. Produkcja w zakładzie CERG odbywa się w nowoczesnym ciągu technologicznym. Plastycznie formowane wyroby po wysuszeniu wypalane są w piecu tunelowym - opalanym gazem ziemnym - którego wypał zapewnia wysokie parametry jakościowe. Stosowana technologia oraz jakość surowca dają w efekcie doskonałe walory użytkowe produkowanych wyrobów.


PATOKA INDUSTRIES Ltd. Sp. z o. o.

Cegielnia w Patoce charakteryzuje się unikatową w skali światowej technologią produkcji opartą o kultywowaną od przeszło wieku tradycję. Jej sercem jest kręgowy piec Hoffmana. Pochodzące stąd cegły i bruki cieszą się niezmiennym zainteresowaniem wśród osób obdarzonych poczuciem piękna - określane są nawet mianem klinkieru dla koneserów.

Wyroby pochodzące z Patoki wykorzystywane są chętnie nie tylko przy realizacji nowych projektów architektonicznych, ale ze względu na swą specyfikę są również niezastąpione przy renowacjach zabytkowych obiektów. Produkty powstające w tej niecodziennej cegielni odnaleźć możemy między innymi na Zamku Królewskim na Wawelu, w Klasztorze Cystersów w Sulejowie, w Klasztorze na Jasnej Górze, Barbakanie w Warszawie, czy Zamku w Malborku.


CERABUD S.A. KROTOSZYN

W dziejach Krotoszyna, w opisach jego historii znajdujemy wiele wzmianek o wydobywaniu surowca ceramicznego od najdawniejszych czasów. Kazimierz Krotowski w książce „Dzieje miasta Krotoszyna” wspomina o cegielni stanowiącej od roku 1579 własność miasta. Mówi także o szopie cegielni, która od roku 1733 należała do krotoszyńskiej gminy. Z tej cegielni pochodziły cegły użyte do budowy ratusza miejskiego w końcu XVII w oraz krotoszyńskiego klasztoru. Z bujnego rozwoju miejskiego budownictwa w XIX wieku wynika, że musiała tu istnieć jedna a może nawet kilka cegielni i że stale wzrastała ich produkcja. W okresie zaborów cegielnie stały się własnością niemieckiego rodu von Turn und Taxis. W 1894 roku krotoszyńskie cegielnie wykupił przedsiębiorca Gustaw Auerbach, który cegielnię rozbudował i unowocześnił.

Zakład w Krotoszynie produkuje dachówki karpiówki oraz dachówki tłoczone o charakterystycznej fali w naturalnej czerwieni i pokryte angobą w kolorze czerwonym oraz płytki ceramiczne w różnorodnej kolorystyce. Dachówki karpiówki dają nieograniczone możliwości tworzenia. Doskonale nadają się do pokrywania budynków zabytkowych jak i nowych a szczególnie są cenione przy renowacji obiektów sakralnych. Ceramiczna dachówka tłoczona stosowana jest do pokrywania budynków jedno i wielorodzinnych, kościołów oraz innych obiektów.


CERABUD S.A. WITASZYCE

Cegielnia parowa w Witaszycach została założona w XIX wieku przez przedsiębiorcę Zimniewicza na gruntach wykupionych od Pruskiej Komisji Kolonizacyjnej. W 1897 roku pobudowano piec kręgowy Hoffmanna . Lokalizacja cegielni przy stacji kolejowej była początkiem rozwoju przemysłowego Witaszyc. W 1915 roku pobudowano następny, dwukondygnacyjny piec kręgowy Hoffmanna z obudową murowaną i suszarnią nad i wokół piecową do suszenia dachówki. W latach dwudziestych XX wieku cegielnia przeszła w ręce Stefana Zapłaty, który był zięciem Zimniewicza. W tych też latach powstał następny piec zygzakowy do wypału dachówki, natomiast nad piecem zbudowano sztuczną suszarnię typu Kellera do cegieł pełnych. W 1930 roku postawiony został kocioł parowy oraz maszyna parowa typu okrętowego produkcji Stoczni Gdańskiej.

Aktualnie w Witaszycach produkowana jest kolekcja cegieł RETRO na którą składa się: cegła Starobrowarna, cegła Staropiwniczna i cegła Starogorzelna. Cegła Starobrowarna - ciemnoczerwona, naturalna tzw. przedwojenny kolor cegły. Dzięki temu można uzyskać „historyczny klimat" co z kolei pozwala na wykorzystanie jej do rewitalizacji zabytków oraz stosowania w miejscach, gdzie wymagany jest historyczny kontekst budowli.


 
 
Sahara
Sahara

Produkcja: Gliwice

 
Sahara miodowa
Sahara miodowa

Produkcja: Gliwice

 
Sahara ton
Sahara ton

Produkcja: Gliwice

 
Ochra
Ochra

Produkcja: Gliwice

 
Ochra ton
Ochra ton

Produkcja: Gliwice

 
Kalahari N
Kalahari

Produkcja: Gliwice

 
Kalahari ton
Kalahari ton

Produkcja: Gliwice

 
Alfa
Alfa

Produkcja: Gliwice

 
Classic
Classic

Produkcja: Patoka

 
Etna - Gozdnica, Gliwice
Etna

Produkcja: Gliwice

 
 
Wega N
Wega N

Produkcja: Gliwice

 
Syriusz cieniowany
Syriusz cieniowany

Produkcja: Gliwice

 
Luna
Luna

Produkcja: Gliwice

 
Nepal cieniowany
Nepal Cieniowany

Produkcja: Gozdnica

 
Tybet cieniowany
Tybet Cieniowany

Produkcja: Gozdnica

 
Galaxy
Galaxy

Produkcja: Gliwice

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trwa ładowanie...
Trwa ładowanie proszę czekać...
 
 
 
Promocja na cegły klinkierowe z EkoKLINKIER nawet do 40% zniżki!
 
 

Wskazówki wykonawcze
Zamknij
Zamknij