Współpracujemy z grupą zakupowo - sprzedażową GHB.

Dachy

o firmie
produkty
galeria

Logo
Logo
TE.MA.X
Te.Si.INDUSTRIE COTTO POSSAGNO jest największym producentem dachówek oraz systemów dachowych we Włoszech. Firma od lat mieści w pierwszej setce największych firm Włoskich.
Jakość wytwarzanych dachówek oraz dbałość o perfekcyjne zdobienie zgodne z wielowiekową tradycją sięgającą czasu renesansu powoduje, że oferta COTTO POSSAGNO nie ma sobie równej w całych Włoszech. Produkcja położona jest malowniczym podalpejskim miasteczku Possagno, u podnóża potężnej góry Monte Grappa.


Tradycja


Koncern w obecnym kształcie powstał poprzez połączenie w jeden organizm szeregu małych, rodzinnych wytwórni gdzie artyzm i sekrety wytwarzania tej unikalnej ceramiki przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Konsolidacja rodzinnych zakładów w jedną silną firmę pozwoliła na dokonanie przeskoku technologicznego. Udoskonalono techniki wytwarzania, zainstalowano wydajne maszyny formierskie i piece.

palety


Obecnie INDUSTRIE COTTO POSSAGNO to 5 ultranowoczesnych zakładów produkcyjnych. Wysokiej jakości gliny używane do produkcji są bogate w aluminium i silikaty. Dzięki temu dachówki są wyjątkowo trwałe i nie zmieniają swoich właściwości w czasie. Te cechy pozwalają zaklasyfikować te produkty do najlepszych dachówek nie tylko w Europie ale i na świecie. Dachówki są wytrzymałe mechaniczne i odporne na działanie mrozu - świetnie sprawdzają się trudnych warunkach alpejskich.

Wszystkie dachówki COTTO POSSAGNO oferowane w krajach północnych są badane na mrozoodporność restrykcyjną metodą E – przechodzą badania 150 cykli zamrażania i odmrażania bez żadnych uszkodzeń.