Współpracujemy z grupą zakupowo - sprzedażową GHB.

EkoKlinkier

powrót
Ekoklinkier
Kup teraz produkty firmy EkoKLINKIER
 
 
Trwa ładowanie...
Trwa ładowanie proszę czekać...
 

Lubelski Węgiel "BOGDANKA" S.A to jedna z najnowocześniejszych kopalń węgla kamiennego w Polsce. Wielokrotnie uhonorowana prestiżowymi tytułami, będąca najbardziej rentownym zakładem górniczym w Polsce, wyznacza nowe trendy rozwoju górnictwa w Polsce. Jednym z kierunków działań Bogdanki są przedsięwzięcia służące zarówno naturalnemu środowisku jak i dywersyfikujące własny rozwój.Takim właśnie środowiskowym i dywersyfikującym przedsięwzięciem "Bogdanki" jest Zakład Ceramiki Budowlanej "EkoKLINKIER".

Wieloletnie badania geologiczne prowadzone w trakcie eksploatacji lubelskich pokładów węgla kamiennego wykazały wysoką przydatność odseparowanych skał przywęglowych do produkcji budowlanych materiałów ceramicznych.W połowie lat 90-tych XX wieku, mając na uwadze przeprowadzone analizy i badania techniczne, wybudowano Zakład Ceramiki Budowlanej "EkoKLINKIER" będący częścią grupy LW "Bogdanka" S.A., którego zadaniem jest wysoko zautomatyzowane wytwarzanie cegieł elewacyjnych.Intensywna praca technologów w Bogdance i współpraca z ośrodkami naukowymi, pozwoliła na precyzyjne określenie procesu produkcyjnego cegieł tej jedynej w Europie, a drugiej na Świecie pod takim względem technologicznym i surowcowym wytwórni cegieł elewacyjnych. Ten fakt podkreśla wyjątkowość i niepowtarzalność przedsięwzięcia jakim jest "EkoKLINKIER".

Uruchomiona w Zakładzie Ceramiki linia produkcyjna cegieł powstała w roku 1996 w oparciu o licencję francuskiej firmy Occidental Industries Paris, w wyniku rozbudowy w latach 2002-2005 i modernizacji w latach 2008-2009 (po pożarze linii formowania który miał miejsce w roku 2007) posiada roczną wydajność produkcyjną zbliżoną do 20 milionów sztuk jednostek cegieł. Dzięki tej inwestycji na polski rynek budowlany zostały wprowadzone nowe produkty ceramiczne w pastelowej impresjonistycznej, melanżowanej kolorystyce - kolekcje elewacyjne cegieł EkoKLINKIER wyznaczające nowy trend w kolorystyce elewacji ceramicznych w Polsce. Zakład produkuje również ścienne materiały konstrukcyjne - pustaki ceramiczne oraz płytki elewacyjne.

Największą tajemnicą kolekcji elewacyjnych Ekoklinkier jest właśnie niepowtarzalna kolorystyka elewacji, którą wyznacza bogactwo barw, kształtów i faktur lica. Pastelowe cegły z Bogdanki powstają więc z myślą o wszystkich naszych Klientach, którzy potrzebują wytrzymałego i efektownego materiału budowlanego do realizacji swoich marzeń.

 
 
 
 
 
 
Trwa ładowanie...
Trwa ładowanie proszę czekać...
 
 
 
Promocja na cegły klinkierowe z EkoKLINKIER nawet do 40% zniżki!
 
 

Parametry EkoKlinkier
Zamknij
Generator kolorów
Zamknij
Zamknij