Współpracujemy z grupą zakupowo - sprzedażową GHB.

O firmie

Foto 1

Firma Askot rozpoczęła swoją działalność w 1993 roku jako Skład Materiałów Budowlanych "Dombud" w Krakowie, oferując podstawowe materiały budowlane.


W latach 1993-2008 nastąpił stopniowy rozwój firmy. Po wybudowaniu nowego obiektu w 2001 roku rozszerzyliśmy zakres działalności o sprzedaż tynków elewacyjnych i chemii budowlanej niemieckiej firmy Quick Mix, co stało się również możliwe dzięki zakupowi własnego mieszalnika tynków i farb elewacyjnych. W 2004 w nowo powstałym budynku otwarliśmy Studio Dekoral z pełnym asortymentem produktów, poszerzonym o komputerowy mieszalnik farb.


W kolejnych latach poszerzaliśmy swój asortyment cały czas dostosowując go do potrzeb zmieniającego się rynku. Od 2011 r. jesteśmy wyłącznym dystrybutorem marki DinoFlame, specjalizującej się w systemach kominowych z tradycjami w produkcji ogniotrwałych elementów szamotowych sięgającą 1856 roku.


Ponadto jesteśmy dystrybutorami takich producentów systemów systemów kominowych jak Schiedel, Leier, Jawar, Effe2, Bolesławiec czy stalowych MK Żary oraz Kominus. Dzięki tak bogatej ofercie z zakresu branży kominiarskiej jesteśmy wiodącą firmą w Polsce.


Kolejną branżą na którą kładziemy nacisk to klinkier, posiadamy bogatą ofertę cegieł ręcznie formowanych, maszynowych i płytek, takich firm jak Muhr, CRH, EkoKlinkier, Nelissen, Caprice, Engels, Vandersanden, Roben, Klinkier Przysucha, Wienerberger Terca i wiele innych.Logo GHB

Od 2011 roku zostaliśmy członkiem grupy zakupowo- sprzedażowej GHB. Grupa GHB to jeden z liderów na rynku materiałów budowlanych w Polsce, ponad 170 podmiotów gospodarczych, ponad 200 placówek sprzedaży na terenie całego kraju, blisko 100 renomowanych producentów materiałów budowlanych.W uznaniu rozwoju firmy oraz profesjonalnego podejścia do klienta w październiku 2013 roku na terenie firmy Askot zostało utworzone Centrum Logistyczne firmy CRH, będącej liderem sprzedaży wyrobów klinkierowych w Polsce. Umożliwiło to nam nie tylko poszerzenie naszej oferty, ale przede wszystkim na bardziej elastyczne metody obsługi klienta.


Aktualnie na terenie firmy Askot znajduje się Centrum Logistyczne CRH oraz trzy składy fabryczne :
PCB Polska Chemia Budowlana – pełna kolorystyka fug i zapraw do klinkieru,
MK Żary – pełny asortymet stalowych wkładów i nasad kominowych,
FCB – Fabryka Ceramiki Budowlanej- akcesoria klinkierowe i dachowe,
oraz
Studio Dekoral – z całym asortymentem firmy PPG marek Dekoral, Bondex, Cieszynka, Drewnochron, Domalux, Malfarb w cenach Hurtowych.


Foto 2


Askot

Zwieńczenie dynamicznego rozwoju naszej firmy nastąpiło z chwilą otwarcia nowego budynku w grudniu 2015 roku, w pełni dostosowanego do wymagań naszych klientów jak i bardzo bogatej oferty naszej firmy. Budynek nie tylko odzwierciedla nasze zamiłowanie do klinkieru ale jest również dostosowany do potrzeb obsługi klientów niepełnosprawnych.

Korzystamy również z profesjonalnego doradztwa, materiałów informacyjnych, demonstracji produktów tych firm oraz szkoleń organizowanych dla wykonaców. Zajmujemy się kompleksową obsługą inwestycji budowlanych klientów indywidualnych jak i developerów na terenie miasta Krakowa jak i całej Polski. Każdego klienta traktujemy indywidualnie, dbając o jego czas i pieniądze.


Zapewniamy kompleksową obsługę nie tylko od strony zaopatrywania inwestycji, ale zajmujemy się również doradztwem z zakresu branży budowlanej. Kompleksowa obsługa jest możliwa dzięki posiadaniu własnej floty transportowej. Dysponujemy samochodami ciężarowymi od najmniejszych 1,5 tonowych po 40 tonowe zestawy z nadwoziami samorozładowczymi (HDS). Posiadamy również wywrotkę trójstronną do transportu towarów sypkich.


Foto 2


Foto 3

Misją naszej firmy jest Radość budowania, czyli dążenie do pełnej satysfakcji klientów nie tylko poprzez wysoką jakość oferowanych produktów, ale przede wszystkim poprzez wysoką jakość obsługi i budowanie trwałych relacji partnerskich ze współpracującymi firmami. Bardzo ważnym ogniwem i przewagą naszej firmy są pracownicy, którzy są jednym z najważniejszych elementów naszej firmy. Staramy się tworzyć miłą rodzinną atmosferę, aby mogli się czuć równie ważnymi członkami naszego zespołu i realizowali politykę wysokiej jakości obsługi. Jesteśmy firmą elastyczną, która w ciągu wielu lat działalności dostosowuje swoją bogatą ofertę do potrzeb klientów , otwartą na nowe wyzwania związane z nowymi technologiami pojawiającymi się w burzliwym otoczeniu branży budowlanej.


Zapraszamy do współpracy mając na uwadze fakt, iż dewizą naszej firmy jest wysoka jakość sprzedawanych wyrobów przy konkurencyjnych cenach, duża elastyczność i krótkie terminy realizacji zamówień.