Filtry

W asortymencie naszego sklepu są dostępne cegły klinkierowe typu szczelinowego lub perforowanego. Czym się różnią od siebie te dwa rodzaje? Gęstością, kształtem, stopniem i rozmieszczeniem perforacji. Rodzaj szczelinowy to cegła, w której perforacje zajmują do 10% powierzchni. Drugi rodzaj ma stopień perforacji na poziomie powyżej 10%.

Kształt otworów - cegła szczelinowa ma podłużne, w kształcie szczeliny, najczęściej w liczbie siedmiu. Z kolei cegła perforowana w kształcie prostokątów o różnej długości i grubości, jest ich dużo większe zagęszczenie niż w przypadku cegły szczelinowej.

Zastosowanie cegły klinkierowej szczelinowej i perforowanej

Cegły klinkierowe szczelinowe - ich zalety i funkcjonalność są wykorzystywane przede wszystkim podczas budowy kominów. Ale należy pamiętać o jednej rzeczy - przed położeniem cegieł perforacje trzeba wypełnić szczelnie zaprawą murarską.

Gdzie odnajdą się cegły klinkierowe perforowane? Wbrew obiegowej opinii krążącej w internecie, nie jest to dobry materiał do budowy komina. Perforacje mogą zamarznąć i rozsadzić cegłę. Do budowy komina najlepiej sięgnąć po cegłę szczelinową lub pełną. W takim razie w jakich konstrukcjach można bezpiecznie użyć cegły perforowanej? Na pewno do budowy ogrodzeń i obiektów ogrodowych, takich jak kwietnik, murek czy grill.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl