Filtry

Hydroizolacja to zabieg, który ma na celu ochronę przed przenikaniem wody przez nieszczelności w powłokach ścian, podłóg czy fug. Poza ochroną przed wilgocią chroni również przed pojawieniem się pleśni lub grzybów.

Istnieje grupa pomieszczeń, które są szczególnie narażone na negatywne skutki zbyt dużego poziomu wilgoci. Jest to łazienka i kuchnia. Mogą to być również pomieszczenia, w których są stare lub nieszczelne okna lub wnętrza z innymi usterkami czy wadami konstrukcyjnymi. Hydroizolacje można z powodzeniem używać również na zewnątrz - na przykład na balkonie lub tarasie budynku. Ten rodzaj produktu sprawdzi się nie tylko pod okładziny ceramiczne i kamienne na ścianach i podłogach wilgotnych pomieszczeń, ale również w charakterze izolacji podtynkowej.

Do hydroizolacji można wykorzystać produkty w zróżnicowanej formie i konsystencji: masy uszczelniającej, asfaltu na zimno, gruntu, folii w płynie, taśmy czy zaprawy. Nasz asortyment jest bardzo zróżnicowany i rekomendujemy wybór produktu jak najlepiej dopasowanego do rodzaju powierzchni. W razie wątpliwości istnieje również propozycja uniwersalna - silikon uniwersalny. Oferujemy również kompleksowy zestaw uszczelniający do łazienek i kuchni, na który składa się grunt, narożniki elastomerowe, uszczelki ścienne, taśma uszczelniająca, wałek do aplikacji i rękawice ochronne.

Należy pamiętać, że na niektóre specyficzne rodzaje powierzchni - na przykład podłoże mineralne - przed użyciem hydroizolacji warto użyć produkt poprawiający przyczepność, czyli grunt. Na większość rodzajów hydroizolacji wymagane jest położenie warstwy okładziny - w przypadku kuchni czy łazienki będą to płytki ceramiczne. W miejscach, gdzie łączy się ściana z podłogą, konieczne jest użycie zabezpieczającej taśmy uszczelniającej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl