Filtry
  • negocjuj cenę

Izolacje kominowe można podzielić według kilku kryteriów. Pierwszym z nich jest średnica - do wyboru jest kilka wariantów i wielkości. Drugie kryterium to dopasowanie do konkretnego komina - oferujemy produkty rekomendowane między innymi do kominów Dinoflame lub ceramicznych Schiedel. Trzecie kryterium to forma i kształt - proponujemy taśmy, pianę, płyty, maty i inne. Czwarte kryterium to rola - izolacje kominowe mogą służyć nie tylko za izolację termiczną, ale również akustyczną.

Izolacja komina nie jest obowiązkowa - tego tematu nie regulują żadne przepisy czy rozporządzenia, jednak eksperci zalecają wykonanie tej czynności. Dlaczego? Komin izolowany, w porównaniu do tego bez izolacji, jest skuteczniejszy i bezpieczniejszy, a przepływ powietrza maksymalnie efektywny. Wszelkie miejsca, gdzie ucieka ogrzane powietrze lub produkty spalania paliw, obniżają skuteczność i wydajność komina, a także komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców.

Z jakich produktów do izolacji komina warto skorzystać? Wodoodporna piana montażowa to produkt łatwy i szybki w użyciu, służy do wykonywania zabezpieczeń przed ogniem i dymem. Oferujemy piankę w dwóch wariantach: wężykowej lub pistoletowej. Z kolei izolacja wełniana - nadal bardzo popularny materiał do izolacji - to produkty w formie płyt lamelowych ze skalnej wełny mineralnej lub mat z wełny mineralnej. Taśmy aluminiowe to propozycje uniwersalne - można je zastosować nie tylko do montażu kominków lub kominów, ale również urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych Miękkie materiały, takie jak wełna czy piana montażowa, łatwo dopasować do średnicy, długości i grubości komina oraz innych elementów wchodzących w skład zestawu izolującego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl