Filtry

RURY KWASOODPORNE DO PIECÓW KONDENSACYJNYCH

Podczas skraplania się pary wodnej wydziela się energia nazywana ciepłem skraplania lub inaczej kondensacją. Z tego procesu zrobili użytek producenci pieców kondensacyjnych. Wykorzystali oni fakt, że jednym z produktów powstających w wyniku spalania w kotle jest para wodna. W momencie jej skraplania się powstaje ciepło, które posłużyć może na przykład do ogrzewania pomieszczeń.

Rury kwasoodporne do pieców kondensacyjnych służą do podłączania różnego rodzaju kotłów: zarówno modeli pracujących w nadciśnieniu opalanych gazem lub olejem opałowym, jak i urządzeń opalanych gazem z zamkniętą komorą spalania. Są to również odskraplacze, które wchodzą w skład systemu kominowego. System składa się z kilku elementów, takich jak rura wewnętrzna służąca do odprowadzania spalin z kotła oraz kanału znajdującego się pomiędzy rurą zewnętrzną a wewnętrzną, której zadaniem jest finalnie doprowadzanie powietrza do kotła. Poza rurami (jednościennymi i dwuściennymi) i wkładami kwasoodpornymi do pieców kondensacyjnych są to również rury, adaptery i inne akcesoria.

Na tej podstronie prezentujemy asortyment od producentów, takich jak Kominus, MK Żary, oraz Parkanex. Produkty marki MK Żary wchodzą w skład kolekcji Premium, przeznaczonej do urządzeń opalanych paliwem, gazem i olejem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl