Filtry
  • negocjuj cenę
  • negocjuj cenę
  • negocjuj cenę
MISKA CHROMONIKLOWA MS FI125 DARCO MISKA CHROMONIKLOWA MS FI125 DARCO
Producent: DARCO
Cena: 62,12 zł
szt.
zobacz więcej
  • negocjuj cenę
  • negocjuj cenę
  • negocjuj cenę

Wentylacja grawitacyjna opiera się na zjawisku konwekcji. Są to ruchy powietrza powstające w wyniku różnic w jej gęstości, ciśnieniu i temperaturze. Ciepłe powietrze z domu jest mniej gęste niż zimne z zewnątrz, dlatego to z wnętrza unosi się do góry. W celu poprawy wymiany powietrza montuje się kominy z pionowymi kanałami wentylacyjnymi. W odpowiednio zamontowanym kanale powstaje ciąg. Ciąg jest tym wyższy, im większa jest różnica temperatur pomiędzy powietrzem z wnętrza i z zewnątrz.

Elementy kominowe, które mogą być pomocne w budowie systemu wentylacji grawitacyjnej, to rury wentylacyjne, rury kominowe, wkłady wentylacyjne, przewody wentylacyjne kominowe, kolana i trójniki wentylacyjne. Dobór odpowiednich produktów i staranny montaż nie tylko usprawni pracę systemu grzewczego, ale również poprawi samopoczucie mieszkańców, a także ochroni przed wilgocią, pleśnią i grzybem wewnątrz budynku.

W obrębie kategorii rury ocynk okrągłe znajdują się przede wszystkim rury, trójniki oraz kolana. Prezentowany asortyment pochodzi od polskiego producenta - marki Kominus. Firma działa na rynku systemów kominowych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych od 2000 roku. Od tego czasu zdobyła liczne nagrody, co potwierdza jakość i innowacyjność proponowanego asortymentu.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl