OBROTOWY ZESTAW DO CZYSZCZENIA KOMINA OD DOŁU WIERTARKĄ 10M TAJFUN

Producent: TAJFUN TAJFUN
Ocena: 0
Kod produktu: PW_TAJFUN_10M
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 370,41 zł / szt. 370.41
ilość szt.

Opis

Tajfun to perfekcyjnie zaprojektowany zestaw, który umożliwia efektywne i dokładne czyszczenie komina. Usuwa lekkie i umiarkowane osady z sadzy i kreozotu, powszechnie występujące w kominach podczas spalania drewna w kominku. Regularne usuwanie tych osadów jest kluczowe dla utrzymania drożności przewodów kominowych.Zestaw Tajfun nie jest zalecany do czyszczenia osadów smoły, gdzie konieczna może być pomoc profesjonalnego kominiarza. W pozostałych przypadkach jest idealny dla właścicieli kominków, posiadających wiertarkę.

Zestaw ten jest wszechstronny, pasując do wszystkich rodzajów kominów - zarówno murowanych, jak i metalowych. Dzięki swojej konstrukcji nadaje się do czyszczenia kominów o różnych średnicach, włącznie z tymi o wygiętej formie. Prosta obsługa, łatwy montaż i demontaż eliminują obawy przed uszkodzeniem wewnętrznych ścian komina podczas użytkowania. Marka Tajfun gwarantuje również dużą moc i precyzję w czyszczeniu, umożliwiając wielokrotne użycie zestawu do mechanicznego czyszczenia kominów od spodu.

 

Główne Cechy:

 • Uniwersalne Zastosowanie: Zestaw pasuje do metalowych i murowanych kominów o dowolnej średnicy, a także do kominów wygiętych.

 • Bezpieczny dla Komina: Konstrukcja zestawu nie rysuje wewnętrznych ścian komina, co gwarantuje bezpieczne czyszczenie.

 • Szybki proces czyszczenia: 800 obr./min sprawi, że czyszczenie komina zajmie teraz tylko kilka chwil.
 • Prosta Obsługa: Zestaw jest łatwy w montażu, demontażu i obsłudze, co sprawia, że każdy użytkownik może skorzystać z jego potencjału.

 • Duża Moc i Dokładność Czyszczenia: Tajfun zapewnia skuteczne usuwanie lekkich lub umiarkowanych osadów z sadzy i kreozotu, utrzymując kominy w idealnym stanie.

 • Wielokrotny Użytek: Jeden zestaw Tajfun może być wielokrotnie używany do mechanicznego czyszczenia kominów.

 

Zawartość zestawu:

 1. Głowicę czyszczącą z nylonowym włosiem (Z możliwością skrócenia)
 2. 10 szt. elastycznych nylonowych przedłużek (każda po 1m)
 3. Adapter do wiertarki
 4. Folię ochronną ograniczającą pylenie
 5. Klucz imbusowy do rozpinania przedłużek
 6. Instrukcję obsługi

 

Praktyczne wskazówki:

 • Włókna czyszczące wystające z główki szczotki kominowej można skrócić nożyczkami lub ostrym nożykiem, aby dopasować rozmiar szczotki do wielkości przewodu kominowego.
 • Najlepsze rezultaty czyszczenia uzyskasz, kiedy średnica obracającej się szczotki będzie większa o ok. 1-2 cm od średnicy przewodu kominowego.
 • Pręty po ich wyciągnięciu z komina najlepiej czyścić wilgotną ściereczką.
 • Aby poluzować zatrzaski na prętach i główce szczotki należy użyć dołączonego klucza sześciokątnego. Można też w tym celu użyć sprayu grafitowego lub sprayu penetrująco-smarującego.

 

Instrukcja użytkowania:

Krok 1: Przygotowanie

 1. Unikając zabrudzeń, rozłóż folię malarską na podłodze w miejscu, gdzie będziesz czyścił komin (UWAGA: folia malarska nie wchodzi w skład zestawu).
 2. Przy użyciu latarki i lusterka kieszonkowego sprawdź drożność przewodu kominowego. Jeśli komin jest oblepiony czarną, błyszczącą smołą, zgłoś to profesjonalnemu kominiarzowi.
 3. Zabezpiecz otwór, do którego będziesz wprowadzał szczotkę, przyklejając do niego arkusz z tworzywa sztucznego (UWAGA: arkusz wchodzi w skład zestawu, nie mylić go z folią malarską).
 4. UWAGA – WAŻNE: Nigdy nie używaj zestawu Tajfun I do czyszczenia ciepłego (rozgrzanego) komina. Czyszczony komin musi być wystudzony.
 5. Wykonaj małe nacięcie w arkuszu z tworzywa sztucznego, aby zmieścić główkę szczotki.
 6. Przymocuj główkę szczotki do pręta.
 7. Przedłuż szczotkę, przymocowując dodatkowy pręt.
 8. Przymocuj adapter wiertarki do drugiego pręta.
 9. Przymocuj adapter do wiertarki elektrycznej.
 10. Włóż szczotkę wraz z prętem do przewodu kominowego przez wykonane nacięcie w arkuszu z tworzywa sztucznego.

 

Krok 2: Czyszczenie komina

 1. Włącz wiertarkę i rozpocznij czyszczenie przewodu kominowego, poruszając obracającą się szczotką w górę i w dół. Zaczynaj od wolniejszych obrotów, stopniowo zwiększając je w miarę pojawiania się osypującej się sadzy.
 2. Ostrożnie zwiększaj zasięg szczotki, dodając kolejne pręty (UWAGA: w trakcie dodawania lub usuwania prętów wiertarka musi być wyłączona).
 3. UWAGA – WAŻNE: Nigdy nie obracaj szczotki w jednym miejscu zbyt długo.
 4. Po zakończeniu czyszczenia wykonaj punkty 1-3 w odwrotnej kolejności. Rozłącz każdy pręt jeden po drugim podczas wyciągania, używając zwężonego końca klucza sześciokątnego.

 

Krok 2.5: Czyszczenie szczytu komina:

 1. Jeżeli na kominie zamontowana jest nasada, zachowaj szczególną ostrożność, aby nie wypchnąć nasady szczotką.
 2. Jeżeli poczujesz, że szczotka dotyka spodniej części nasady, wycofaj powoli urządzenie.
 3. Najlepiej poproś inną osobę, aby obserwowała komin z zewnątrz i powiadomiła osobę czyszczącą, kiedy główka szczotki znajdzie się u szczytu komina.

 

Krok 3: Czyszczenie urządzenia

 1. Usuń opadłą sadzę z przewodu kominowego za pomocą odkurzacza kominowego (UWAGA: odradza się używanie odkurzacza domowego, ponieważ sadza może zapchać filtr).
 2. Opadniętą sadzę można również usunąć za pomocą zmiotki i szufelki.
 3. Opłucz główkę szczotki i pręty w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu, a następnie osusz.
 4. Przechowuj główkę szczotki, pręty i klucz sześciokątny w bezpiecznym miejscu do następnego czyszczenia.

 

Uwaga: Używanie zestawu Tajfun i samodzielne czyszczenie komina nie zwalnia z profesjonalnych przeglądów kominiarskich, które są wymagane prawem.

 

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl